Til hovedmeny Til innhold

Om oss

Tendenz Hårpleie AS er en solid totalleverandør av eksklusive merker og profesjonelle hårpleieprodukter. Vi leverer utelukkende til frisørbransjen. De unike produktene vi tilbyr, er et resultat av nøye utvalgte ingredienser og avanserte fremstillingsmetoder. Fordi din salong skal innfri ulike kunders individuelle ønsker, tilbyr vi et variert og spennende utvalg som dekker alle behov til en riktig pris. I kombinasjon med kompetent veiledning, inspirerende kurs og profesjonelt markedsføringsmateriell, kan du være trygg på at våre kvalitetsprodukter er det optimale valget for deg og dine kunder.

Siden starten i 1988 har Tendenz Hårpleie AS hele tiden utviklet seg, og etter hvert vokst til å bli noe langt mer enn bare en produktleverandør. Vi er like mye en støttespiller og partner for deg og din virksomhet. Vi hjelper deg med å utvikle salongen til en velsmurt og effektiv arbeidsplass gjennom blant annet spennende konsepter, salgsfremmende aktiviteter og et attraktivt fordelsprogram. I august 2009 startet Tendenz Hårpleie et eget firma, Tendenz Interiør Design as, som tilbyr møbler til frisørsalongene. Tendenz Interiør Design er et selskap basert på kunnskap, erfaring og gode agenturer. Ved å kombinere gode produkter, lang erfaring med Tendenz Hårpleies sterke organisasjon og markedskunnskap har vi skapt et solid selskap. Med leverandører som Pietranera og Karisma med italiensk design og produksjon, samt REM fra England, har vi noen av de beste produktene på markedet. Tendenz Interiør Design sitt hovedmål er å skape enda bedre frisørsalonger. Bedre for frisørene og bedre for kundene!

I dag er Tendenz en landsdekkende organisasjon med søsterselskap i Sverige. Tendenz blir sett på som en attraktiv partner fordi vi representerer noe nytt og fremtidsrettet innen bransjen. I tillegg har vi god bransjeerfaring, kunnskap og kompetanse. Vi har betydelig kompetanse og ressurser som sikrer våre samarbeidspartnere markedsledende betingelser og tjenester. Samtidig vil vi aldri bli større enn at alle våre kunder er våre viktigste kunder. Hos oss vil du oppleve at service, oppfølging og tilgjengelighet har høyeste prioritet. Og kanskje det viktigste av alt – vi brenner for at du skal lykkes. Vår suksess er tuftet på tette og nære relasjoner, og profesjonalitet i alle ledd. Vi gleder oss til å få være med å virkeliggjøre din suksess!

Anders Wedde

Salgsagent for Telemark, Aust- & Vest Agder

+47 91 57 39 02

anders@tendenz.net

 
 
Tone Nesheim

Tone Nesheim

Salgsagent for Telemark, Aust- & Vest Agder

+47 91 69 13 03

tone.nesheim@tendenz.net

 
 

Torbjørn Hansen

Salgsagent for Buskerud & Vestfold

+47 90 67 04 64

torbjorn@tendenz.net

 

Bjørn Ingar Østnæs

Salgsagent for Buskerud & Vestfold

+47 91 11 51 13

bjorningar@tendenz.net

 
 
Egil H. Hansen

Egil H. Hansen

Salgsagent for Møre & Romsdal, Sogn & Fjordane

+47 93 21 91 59

egil@tendenz.net

 
 

Ole-Kristian Vågsether

Salgsagent for Møre & Romsdag, Sogn & Fjordane

+47 90 09 92 82

ole-kristian@tendenz.net

 
Richard Thu

Richard Thu

Salgsagent for Rogaland & Vest Agder

+47 98 24 00 38

richard@tendenz.net

 
 
Flemming Brestrup

Flemming Brestrup

Salgsagent for Oslo, Asker & Bærum

+47 41 02 07 77

flemming@tendenz.net

 
 

Léon Karabegovic

Salgsagent for Oslo, Asker & Bærum

+47 41 46 36 36

leon@tendenz.net

 

Gunn Synnøve Dahle

Salgsagent for Oslo, Asker & Bærum

+47 46 89 84 99

gunn@tendenz.net

 
 

Geir Pettersen

Salgsagent for  Hedmark & Oppland

+47 90 59 86 40

geir@tendenz.net

 
 
Stein Kvisberg

Stein Kvisberg

Salgsagent for Hedmark & Oppland

+47 97 73 62 36

stein@tendenz.net

 
Frank N. Sagstuen

Frank N. Sagstuen

Salgsagent for Nordland, Troms & Finnmark

+47 90 19 95 11

frank@tendenz.net

 
 

Line Øvereng Skotnes

Salgsagent for Nordland

+47 99 70 21 09

line@tendenz.net

 
 

Leif Igor Micheeff

Salgsagent for Nordland, Troms & Finnmark

+47 90 06 98 03

leif.igor@tendenz.net

 
Jo Dyrstad

Jo Dyrstad

Salgsagent for Trøndelad & Nordland

+47 90 08 46 04

jo@tendenz.net

 
 

Randi M. Dyrstad

Salgsagent for Trøndelag & Nordland

+47 91 82 79 79

randi@tendenz.net

 
 
Thor Egil Lerø

Thor Egil Lerø

Salgsagent for Hordaland & Indre Sogn

+47 91 17 73 89

thoregil@tendenz.net

 

Thomas Andersen

Salgsagent for Hordaland & Indre Sogn

+47 93 28 57 00

thomas@tendenz.net

 
 
Knut J. Larsen

Knut J. Larsen

Salgsagent for Østfold, Vestfold & Akershus

+47 92 06 66 68

knut@tendenz.net

 
 

Ninette Rognhaug

Salgsagent for Østfold, Vestfold & Akershus

+47 95 11 26 35

ninette@tendenz.net

 
Kjell Erik Hansen

Kjell Erik Hansen

Daglig leder / CEO

+47 22 92 50 02

keh@tendenz.net

 
 
Jørgen H. Nørstenæs

Jørgen H. Nørstenæs

+47 22 92 50 08

jorgen@tendenz.net

 
 
Bibbi Loennechen

Bibbi Loennechen

Kundekonsulent

+47 22 92 51 90

bibbi@tendenz.net

 
Hannah Kullgren

Hannah Kullgren

Kundekonsulent

+47 22 92 50 01

hannah@tendenz.net

 
 
Ida Caroline Gilberg

Ida Caroline Gilberg

Kundekonsulent

+47 22 92 50 00

Ida@tendenz.net

 
 
Kathrine Kronkvist

Kathrine Kronkvist

Kundekonsulent

+47 22 92 50 14

Kathrine@tendenz.net

 
Manne Bjerke

Manne Bjerke

Logistikkoordinator

+47 22 92 50 11

manne@tendenz.net

 
 
Therese S. Bergersen

Therese S. Bergersen

Kundekonsulent

+47 22 92 51 92

therese@tendenz.net

 
 
Inger Marie Fongaard

Inger Marie Fongaard

Økonomi

+47 22 92 50 16

inger@tendenz.net

 
Lene K. Narverud

Lene K. Narverud

Økonomisjef / CFO

+47 22 92 50 03

lene@tendenz.net

 
 
Anine Skaar Haugerud

Anine Skaar Haugerud

Brand Coordinator
Tools

+47 22 92 51 94

anine@tendenz.net

 
 
Athena Ollinen

Athena Ollinen

Brand & Education Manager Blomdahl

+47 22 92 51 91

athena@tendenz.net

 
Ellen Louise Grøgaard

Ellen Louise Grøgaard

Brand Manager KMS California

+47 22 92 50 12

ellen@tendenz.net

 
 
Lene Beate Lintho

Lene Beate Lintho

Brand Manager JOICO

+47 22 92 50 15

lenebeate@tendenz.net

 
 
Oda Kristine Olsen

Oda Kristine Olsen

Brand Cordinator Vero K-PAK color & Lumishine

+47 22 92 50 05

oda@tendenz.net

 

Lene Taftø

Brand Cordinator Vero K-PAK color & Lumishine - Vikar

+47 22 92 50 05

lene.t@tendenz.net

 
 
Marie K. Kvisberg

Marie K. Kvisberg

Education & Marketing Coordinator

+47 22 92 51 93

marie.kk@tendenz.net

 
 

Lene D. Herud

Sales & Concept Manager

+47 22 92 50 18

lene.herud@tendenz.net

 
Ola Sætrang

Ola Sætrang

Sales & Concept Manager

+47 22 92 50 07

olas@tendenz.net

 
 
Barbro Island Larsen

Barbro Island Larsen

Opplæringsansvarlig JOICO

+47 92 04 22 56

barbro@tendenz.net

 
 
Stian Holter

Stian Holter

Educational Manager KMS California

+47 92 60 89 57

stian@tendenz.net

 

Anette Storm Hovland

Grafisk designer

+47 22 92 50 09

anette@tendenz.net

 
 
Silje Blænes

Silje Blænes

+47 22 92 50 13

silje@tendenz.net

 
 
Anne Grethe Nordvang

Anne Grethe Nordvang

Sales & Marketing Manager Interiør

+47 22 92 50 04

anne.grethe@tendenz.net

 
Tone Tjærbo Lie

Tone Tjærbo Lie

Interior Designer

+47 22 92 51 95

tone@tendenz.net